Nawigacja

Random Photo

- SPFF AWARDS
- SPFF QSL
- SPFF PICTURES
- SP CFF
- POLISH NATURE

- WFF AWARDS
- WFF QSL
- WFF PICTURES
- LOGO PICTURES

- VIDEO GALLERY

Aktualnie online

· Gości online: 1

· UĹźytkownikĂłw online: 0

· Łącznie uĹźytkownikĂłw: 671
· Najnowszy uĹźytkownik: SP9KW

Ostatnie artykuły

PayPal


Logowanie

Nazwa uĹźytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

SQ5WAJ
23-09-2019 18:25
SP5KUT 28.09.2019 godź 07:00-10:00 UTC SPFF - 1708 80 i 40 m SSB operatorzy Piotr SQ5PMB oraz Jacek SQ5WAJ . Nasza pierwsza aktywacja zapraszamy 44 73.

SO5HME
08-05-2019 07:23
09-05-2019, 11:30-13:00 UTC SPFF-0589, PGA YS01 20-40m SSB /Mirek SO5HME

SQ9LOM
29-03-2019 19:35
30,03,2019 06-08 UTC, SPFF-1833 New One, PGA AB07 80-40-20m SSB. Zapraszam 44&73! Waldek SQ9LOM

sq3one
08-03-2019 07:25
08.03.2019 13-15 UTC SPFF-1582 80-40m SSB. Moja 1 aktywacja. Jacek SQ3ONE

SQ9LOM
07-03-2019 13:56
08,03,2019 09-11 UTC, SPFF-1846 New One, PGA AB02 80-40-20m SSB. Zapraszam 44&73! Waldek SQ9LOM

Poradnik

Krótki poradnik

 

uczestnika programu dyplomowego SPFF Awards

 

 

 

Dokładne zasady i obowiązujące procedury zawarte są w regulaminach, które są podstawowym źródłem informacji dla uczestników programu dyplomowego Polska Flora & Fauna Awards (w skrócie: SPFF-A). Przed przystąpieniem do udziału należy więc bardzo dokładnie przyswoić sobie opisane w nich reguły.

 

 

Program SPFF-A oparty jest na międzynarodowym, regulaminie WWFF. Obowiązujące standardy pozwalają na sprawne administrowanie przy niewielkim udziale człowieka. Warunkiem jest precyzyjne stosowanie się do nich. Należy mieć na uwadze, że wszystkie czynności wykonywane są społecznie przez wykwalifikowanych administratorów. Oni także są krótkofalowcami, mają swoje rodziny i program SPFF-A nie jest dla nich jedynym życiowym celem. Dlatego wymaga się ścisłego stosowania standardów i procedur, bo tylko wtedy zagwarantowane jest bezkolizyjne  funkcjonowanie całości. Ten program stworzony jest dla Was, ale to nie oznacza, że jego autorzy mają być Waszymi niewolnikami. Zabawa wtedy jest dobra, gdy obie strony stosują się do przyjętych reguł.                         

 

 

Sylwester M. Jarkiewicz, SP2FAP

WWFF & SPFF Koordynator 

 

Sławomir Kaliszewski, SP4EOO

SPFF List Manager

 

 

 

 

 

Informacja dla wnioskujących o dyplomy serii „Hunter”

 

a. Wnioski na wszystkie dyplomy objęte programem WWFF, w tym SPFF-Awards, należy składać wyłącznie za pośrednictwem serwisu WWFF LogSearch dostępnego  http://logsearch.wwff.co po uprzednim zalogowaniu się do tego systemu. Jako loginu czyli username trzeba użyć swojego znaku wywoławczego. Logowanie jest jednorazowe i należy z niego korzystać przy każdorazowym ubieganiu się o dyplom/dyplomy.

 

b. Gdy posiadasz już konto, zaloguj się ponownie do systemu. W okienku Search Logs, w pozycji Callsign wpisz swój znak wywoławczy i odznacz o jaką aktywność Ci chodzi, czy jako Hunter czy jako Activator i naciśnij klawisz Search.

 

c. Otworzy się nowa zakładka z formularzem Search Results, która pokazuje Twoje osiągnięcia w zakresie zaliczonych wszystkich WWFFs.

 

d. Należy odszukać następnie program dyplomowy danego kraju (ich nazwy są odpowiednio podświetlone) i postępować dalej zgodnie z komendami systemu. 


I to wszystko! Poprawnie wypełniony formularz wysyłany jest automatycznie do krajowego Award Managera danego programu dyplomowego. Nie ma już więc potrzeby odrębnego wysyłania swojego wniosku inną drogą.

 

Przyznany przez managera eDyplom w postaci pliku PDF wysyłany jest na podany w czasie logowania adres wnioskodawcy. Czas oczekiwania na eDyplom wynosi ok. 2 tygodni. Zalecamy cierpliwość, bo Award Manager pracuje społecznie i nie zawsze ma czas na załatwianie wszystkiego „od ręki”. Dopiero po 3 tygodniach – jeśli nie otrzymamy dyplomu – należy ponownie wysłać wniosek za pośrednictwem wspomnianego wyżej serwisu WWFF LogSearch.

 


 

 


 

 

 

 

Informacja dla aktywatorów

 

Wnioski na dyplomy serii SPFF-Activator Award należy składać także za pośrednictwem systemy zgłoszeniowego WWFF Log Search, wg procedur opisanych wyżej. 

 

 


 

 

 


 

Jak wysyłać logi za swoje aktywności z SPFF?

 

a. Logi za wszystkie swoje aktywności z SPFFs należy przesyłać WYŁĄCZNIE na adres: qtc@post.pl oraz sp4eoo@wp.pl

 

b. Dla logu obowiązuje format ADIF

 

c. Poprawna nazwa przesyłanego logu: standardowy identyfikator SPFF-znak wywoławczy.rozszerzenie ADI.np.:

 

spff-0151 sp2fap.adi  

spff-0025 sp4kdx_p.adi – jeśli stacja łamała się przez „p”

spff-0222 sp0cff_ff.adi  – jeśli stacja łamała się przez „FF”

spff-0314 sp5es_5.adi   – jeśli stacja łamała się np. przez „5” gdy była QRV z 5. okręgu.

itp.

 

d. W temacie listu należy podac nazwę logu, np. spff-0025 sp2fap, spff-0234 sp0cff itp.

 

Dokumentacja pobytu

e. Do listu z logiem należy dołączyć fotografię ekranu odbiornika GPS z dobrze widoczną datą i współrzędnymi geograficznymi danego SPFF, albo własną fotografię wykonaną w danym dniu/dniach na tle tablicy informacyjnej danego parku. We właściwościach takiej fotografii musi być możliwość odczytania daty jej wykonania.

 

Uwaga! W przypadku pierwszej aktywacji danego parku (tzw. NEW-ONE) zaleca się aby informację o zamierzonej pracy samodzielnie zamieścić na portalu Polska Flora & Fauna http://spff.eham.pl w panelu pozycji Shoutbox.       

 

 

 


 

 

 

 

 

Jak zostać członkiem SP-CFF?

 

a. Aby zostać członkiem Polskiego Klubu Flora & Fauna (SP-CFF) należy – po dokładnym zapoznaniu się z regulaminem Klubu - na adres qtc@post.pl przesłać krótki wniosek, podają w nim swoje imię i nazwisko oraz znak wywoławczy. Do listu należy dołączyć swoją fotografię, najlepiej wykonaną przy radiostacji (do Galerii SP-CFF Members).

 

b. Członkostwo w SP-CFF nie wymaga składek.

 

c. Członkostwo w SP-CFF potwierdzane jest specjalnym dyplomem, którego koszty druku i przesyłki (20 zł) pokrywa zainteresowany.

 

d. Członek SP-CFF powinien być zarejestrowanym użytkownikiem portalu SPFF. 

 

 

 

 


 

 

 

Rejestracja na portalu SPFF

 

a. Rejestrując się na portalu SPFF w pozycji użytkownik należy podawać WYŁĄCZNIE swój znak wywoławczy.

 

b. Zarejestrowany użytkownik zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania reguł fair-play.

 

b. Formularz rejestracyjny należy wypełnić szczegółowo.

 

c. Aktywacja konta następuje w ciągu kilku godzin od chwili rejestracji.   

 

 

 


 

 

 

 

 

Informacja o aktualizacji listy SPFF

 

Dotychczasowa lista SPFF obejmowała wszystkie rodzaje form ochrony przyrody: PN, PK, RP, ZPK, OChK, Natura-2000, użytki ekologiczne oraz pomniki przyrody.  Zgodnie z wytycznymi komitetu WWFF, kolejna aktualizacja i poszerzanie listy może odbywać się przy zachowaniu dwóch warunków.

 

a. Obszary A i B

Do obszarów A zostają zaliczone: PK, PN, RP, Ochk, ZPK

Do obszarów B zostają zaliczone: Natura 2000, użytki ekologiczne oraz pomniki przyrody

Podstawowa lista SPFF w pierwszej kolejności będzie uzupełniana o obszary z grupy A. Po wyczerpaniu obszarów z grupy A dodawane będą obszary z grupy B.

 

 

b. Zasada 50, 75, 90 

Dodawanie nowych obszarów może odbywać się najwyżej dwa razy w roku kalendarzowym według poniższego klucza:

 

1) Kiedy zostanie aktywowanych 50% krajowych obszarów WWFF, możliwe jest przydzielenie maksymalnie do 50 nowych identyfikatorów WWFF.

2) Kiedy zostanie aktywowanych 75% krajowych obszarów WWFF możliwe jest przydzielenie maksymalnie do 75 nowych identyfikatorów WWFF.

3) kiedy zostanie aktywowanych 90% krajowych obszarów WWFF możliwe jest przydzielenie maksymalnie do 90 nowych identyfikatorów WWFF.

          

Podczas kolejnych aktualizacji listy w pierwszej kolejności będą dopisywane obszary w województwach gdzie aktualnie jest najmniejsza ilość obszarów ujętych w wykazie SPFF. Każdy z uczestników programu SPFF-A ma prawo do zgłoszenia SPFF na listę A lub B jeżeli takiego obszaru nie ma ujętego w aktualnym zestawieniu.

    

 


 

 


 

 

 

Dane geograficzne obszarów SPFF

 

W  Liście SPFF dodane zostały, w oparciu o informacje z CRFOP, orientacyjne współrzędne geograficzne. Jeżeli dane w liście są błędne należy taką informację z poprawnymi danymi przesłać do Koordynatora Programu WWFF&SPFF na adres qtc@post.pl

 

 

 

 

 

h-k1979

Wygenerowano w sekund: 0.08
1,492,216 unikalne wizyty